Sigurnim koracima preko zebre

Prema statistikama koje je proveo bosanskohercegovački auto – moto klub (BIHAMK), veliki broj vozača, unatoč zakonskoj obavezi, na pješačkom prijelazu ne daje prednost pješacima i time direktno ugrožavaju sigurnost pješaka kao najranjivije kategorije u saobraćaju.

U tom smislu, projektni tim Srednje škole za saobraćaj i komunikacije je pripremio i realizirao projekat Sigurnim koracima preko zebre. Cilj projekta jeste podizanje svijesti vozača i pješaka o važnosti zaustavljanja vozila na pješačkom prijelazu i sigurnom prelaženju preko zebre.

Aktivnost su podržali PU Novo Sarajevo i PU Dobrinja.

Zahvaljujemo se učenicima III2A, II2A i II5 razreda i profesorima koji su realizirali projekat: Bubić Melisa, Redžepagić Kenan, Agić Merima, Korora Nermin, Bećirović Zarifa i Mehić Edin. Učenici su zajedno sa profesorima izlazili na raskrsnice u našem gradu i na taj način implementirali završnu aktivnost u ovom projektu.

Slične objave