UN Globalna kampanja za sigurnost na cestama

Dana 17.07.2024. godine učenici naše škole Kenan Nanić, Arnel Seferović i Selma Čelik u pratnji pomoćnice direktorice Enise Đerzić i direktorice škole Emilije Martinčević prisustvovali su Prijemu koji je upriličen povodom pokretanja UN-ove Globalne kampanje za sigurnost na cestama u Sarajevu i Bosni i Hercegovini. Ponosni smo što su naši učenici imali priliku da razgovaraju sa svjetski poznatim imenima kao što su gospodin Jean Todt, nekadašnji predsjednik Međunarodne automobilske federacije, a sada specijalni izaslanik generalnog sekretara UN-a za sigurnost na cestama, gospodin Cristopher Sheldon šef Ureda Svjetske banke u Bosni i Hercegovini, gospodin Mark Lucet, predstavnik UNICEF-a BIH i gospodin Siniša Šešum, šef UNESCO-a Antenna ureda u BiH. Tokom razgovora učenici su istakli svoje prijedloge kako i na koji način da se poveća sigurnost na našim cestama i kako da djelujemo kao dio lokalne zajednice. Zahvaljujemo se uvaženoj Ingrid Macdonald, rezidentnoj koordinatorici UN-a u BiH na inicijativi i prilici da Sarajevo postane aktivni sudionik još jedne globalne akcije.