Dan jabuke – 2024

Promovisanje zdravog načina života i društvene odgovornosti su vrijednosti koje naši učenici svakodnevno njeguju.

Dan jabuke se obilježava širom svijeta kako bi se podigla svijest o njenoj važnosti u ishrani. Prepručuje se dnevno pojesti makar jednu jabuku.
Naše vrijedne učenice: Imaan Alibegović, Erna Ahmetović, Lamija Duran, Amila Kušundžija i Nerma Smriko, zajedno sa svojim profesoricama, pripremile su jabuke i kolače od jabuka koje su podijelile učenicima. Za vizuelnu promociju ovog značajnog dana zaslužan je naš učenik Faris Vejo.

Učenice su ujedno iskoristile ovu priliku da simboličnim donacijama prikupe novčana sredstva koja će donirati za poplavljena područja u našoj zemlji. Time smo još jednom pokazali kako se zajedno, na istom zadatku, može pokazati solidarnost i pomoći onima kojima je pomoć najpotrebnija.