Stručna posjeta tvornici minibusa ISUZU – Kocaeli Turska – januar 2019.

Vožnja do tvornice autobusa Isuzu je bila organizovana od strane agencije “Centrptrans” i prošli smo modernim novoizgrađenim cestama uz prelazak preko novog mosta koji spaja Evropu i Aziju. Došli smo u tvornicu oko 10:30h (sa malim kašnjenjem zbog velike gužve u prometu) gdje nam je nakon sigurnosne provjere organizovana dobrodošlica od strane organizatora uz prezentaciju preduzeća. Nakon toga slijedila je prezentacija procesa proizvodnje minibusa i motora Isuzu. Tu su uposlenici imali priliku da se bliže upoznaju sa samom tvornicom, njenom organizacijom i načinom rada. Također je prezentovan i kompletan proces od nastanka same ideje do testiranja gotovog proizvoda (minibusa) sa svim pojedinačnim fazama i problemima koje tvornica ima pri zadovoljavanju različitih standarda (sigurnosnih i administrativnih) država u koje se izvoze minibusi i autobusi. Organizovan je i ručak u krugu tvornice. Nakon ručka, uposlenici su posjetili tvornicu i pogon za proizvodnju autobusa i minibusa. U kratkom obilasku pogona uposlenici su vidjeli kompletan proces proizvodnje različitih vrsta i tipova autobusa od samog početka (sastavljanja i varenja šasije) pa sve do završnih finesa i samog testiranja gotova proizvoda. Nakon posjete tvornici uslijedilo je grupno slikanje i polazak za hotel oko 14:00h.

Vezane vijesti...