Stručna posjeta preduzeću JP BH Pošta

Dana 08.03.2022.god realizovana je stručna posjeta JP BH Pošta – Odjelu sigurnosti poštanskog saobraćaja i Odjelu upravljanja kvalitetom za učenike IV-2 razreda naše škole, smjer Tehničari PTT saobraćaja – poštanske tehnologije.Cilj posjete je bio da se teorijsko znanje koje su učenici stekli, upotpuni i proširi sa praktičnim dijelom i dobiju praktična znanja koja će našim učenicima koristiti u daljem stručnom usavršavanju i nastavku školovanja. Uposlenici JP BH Pošte su nas i ovoga puta oduševili svojim gostoprimstvom, izdvojili svoje vrijeme i sa velikim zadovoljstvom našim učenicima prenijeli svoje višegodišnje iskustvo te praktično pokazali sisteme zaštite koje koriste u svom poslovanju. Učenici su imali priliku da borave u blindiranim vozilima uz detaljno objašnjenje zaposlenika sa opremom vozila te dosadašnjim iskustvima na terenu. Učenici su također imali priliku da vide i regnen mašinu za kontrolu carinskih pošiljaka, upoznati se sa sistemom video nadzora, te prakično vidjeti reakciju zaposlenika na aktivaciju panik tastera.U odjelu kvalitete naši učenici su imali priliku da se upoznaju sa izvještajem o kontroli kvalitete za ovu godinu, te na koji način se ocjenjuje kvalitet u unutrašnjem i međunarodnom saobraćaju kao i da se upoznaju sa svim propratnim aktivnostima zaposlenika ovog odjela. Naredna posjeta je zakazana za 15.03.2022. god.