Realizacija programa prevencije kockanja mladih  „Tko zapravo pobjeđuje?“

Program prevencije kockanja mladih“Tko zapravo pobjeđuje?“ u JU Srednja škola za saobraćaj i komunikacije Sarajevo realizovao se u saradnji sa nevladinom organizacijom NARKO-NE Udruženjem za prevenciju ovisnosti.
U okviru Programa održana su predavanja za nastavnike i roditelje, a sa učenicima II-3 razreda realizovano je ciklus od osam radionica.
Cilj preventivnog programa bio je da se nastavnici i roditelji upoznaju s programom, načinima prevencije i posljedicama koje kockanje može imati u razvoju mlade ličnosti, a učenici usvoje znanja o štetnosti kockanja,vještini odupiranja izazovu, kritičkom mišljenju, odolijevanju pritisku vršnjaka i ispravnom donošenju odluka.
Tokom realizacije radionica učenici su aktivno sudjelovali i pokazali visok nivo motivacije za učešće u ovoj aktivnosti. Program su proveli : Suada Delić,pedagog-psiholog, Maša Omerbašić, dipl.psiholog i Muhamed Lepir, nastavnik islamske vjeronauke.