Učenici iz Francuske boravili u posjeti kompaniji Centrotrans d.d. Sarajevo

Srednja škola za saobraćaj i komunikacije Sarajevo u saradnji sa Srednjom školom metalskih zanimanja Sarajevo već nekoliko godina realizuje projekat u kojem učenici imaju priliku usavršavati se kroz praktičnu nastavu u Francuskoj.

Srednja škola za saobraćaj i komunikacije Sarajevo u saradnji sa Srednjom školom metalskih zanimanja Sarajevo već nekoliko godina realizuje projekat u kojem učenici imaju priliku usavršavati se kroz praktičnu nastavu u Francuskoj.

Učenici i nastavnici pomenutih srednjih škola bili su u prilici dva puta boraviti u Francuskoj, te zajedno sa vršnjacima i nastavnim osobljem škola raditi na stručnom usavršavanju, a potom je organizovana i uzvratna posjeta učenika i nastavnika iz Francuske.

U periodu od 28.5. do 3.6.2022. godine Srednja škola za saobraćaj i komunikacije Sarajevo bila je domaćin učenicima i profesorima iz srednje škole Henry Fertet iz grada Grey, Francuska.

U okviru ove posjete, učenici iz sarajevske i francuske škole boravili su u posjeti kompaniji Centrotrans d.d. Sarajevo te su imali priliku prisustvovati procesu rada i usavršavanja stečenih znanja iz praktične nastave u Centrotransu, kao najvećem prijevozniku putnika drumskim putevima u BiH.

Zahvaljujući uspješnoj dugogodišnjoj saradnji kompanije Centrotrans d.d Sarajevo sa Srednjom školom za saobraćaj i komunikacije Sarajevo, svake godine organizuje se praktična nastava za učenike predmetne nastave. Ove godine, ugostili smo četiri učenika iz Francuske i dva iz Sarajeva koji su tokom dvodnevnog boravka u Centrotransu, zajedno sa našim iskusnim i stručnim majstorima imali priliku raditi i boraviti u realnom okruženju te bolje upoznati procese održavanja i pripremanja autobusa.

Radujemo se novim susretima sa učenicima koji kroz praktičan rad i razmjenu iskustava stiču nova znanja i vještine.

Članak i slike preuzeti sa stranice centrotrans.com

You may also like...