Dodijeljene stipendije mladima u Kantonu Sarajevo koji se školuju za deficitarna zanimanja

Dana 14.11.2023. godine, Ministrica za odgoj i obrazovanje Kantona Sarajevo Naida Hota-Muminović potpisala je ugovore o dodjeli stipendija učenicima koji se školuju za deficitarna zanimanja. Svečanosti su prisustvovali i učenici Srednje škole za saobraćaj i komunikacije zajedno sa svojim roditeljima. Stipendije je dobilo ukupno 335 učenika. Od toga je 30 učenika iz naše škole koji se školuju za zanimanja autolakirer, autolimar i automehatroničar. Ukupni iznos stipendije za svakog učenika iznosi 1.300 KM.

“Ovo je treća godina za redom da stipendiramo sva tri razreda učenika u srednjim stručnim školama Kantona Sarajevo koje obrazuju učenike za deficitarna zanimanja. Mi na ovaj način privlačimo izvrsnu djecu da se školuju za zanimanja potrebna tržištu, jer oni će biti naši budući majstori, vješti radnici koji će donijeti novu vrijednost našem društvu. Fokusiramo se na prepoznata zanimanja, koja su ključna za održavanje konkurentske radne snage na tržištu rada. Nastavljamo poduzimati konkretne korake kako bismo osigurali da naša djeca dobiju ne samo obrazovanje već i prilike za izgradnju uspješne i održive budućnosti. Ovo je dio sistemske brige za djecu u Kantonu Sarajevo”, istakla je ministrica Hota-Muminović.

Slične objave