40 godina od Zimskih olimpijskih igara – Sarajevo 84

Članovi sekcije Civitas su posjetili Olimpijski muzej u Sarajevu i pogledali izložbu “40 godina od Zimskih olimpijskih igara – Sarajevo 84” u sklopu obilježavanja ove važne godišnjice i upoznali se s mnogim zanimljivostima i eksponatima iz tog vremena.
Tih dana Sarajevo je bilo centar svijeta i okupilo 1272 takmičara iz 49 zemalja svijeta. Od tada se Sarajevo nalazi na svjetskoj mapi važnijih turističkih destinacija. Zahvaljujući ovom događaju, danas možemo svjedočiti o snazi ljudskog zajedništva i velikim rezultatima koji se tim zajedništvom postižu. To nam treba svima biti nauk za čitav život i jedna je od najvažnijih pouka koje smo usvojili ovom izložbom.
Učenici koji su posjetili izložbu su Arnel Seferović, Benjamin Omeragić, Anur Šehić, Hamza Begić, Nejra Nahić, Damir Baždar, Aid Krušo, Aida Sinan i Karlo Jalovičić uz pratnju profesora Igor Smiljanića.
Tekst pripremio učenik Karlo Jalovičić.

Slične objave