Studijska posjeta Holandiji

U okviru studijske posjete Holandiji, u periodu od 03.02- 17.02.2024. god.,10 ucenika naše škole: Selma Čelik, Amar Hadžić, Naida Bašić, Djalur Džejla, Imamović Emela, Imamovic Lejla Hasanbegović Nejla, Balović Neira, Karup Arnel i Amina Ćato, u pratnji direktorice škole Emilije Martinčević i profesorice Sanele Kovačević, u drugoj sedmici boravka, imali su priliku da posjete logističke centre najvećih poslovnih subjekata u gradu Groningenu. Učenici su posjetili: UMGC klinički centar, Općinu Groningen, odjel za saobraćaj, kompaniju Eemshaaven koja radi poslove u luci Groningen, Holand mall fabriku za proizvodnju pivskog slada, fudbalski stadion Groningen, Hanos kompaniju koja se ističe sa Horecom programom, kao i njihov najveći trgovački lanac Jumbo.

U svakom od privrednih subjekata, uz toplu dobrodošlicu i prezentaciju, obišli su skladišne prostore i upoznali se sa logističkom organizacijom kojom omogućavaju usluge najveće kvalitete i zbog kojih su vodeći u poslu koji obavljaju.

Mnoštvo posjeta i edukacija na visokom nivou, obilježile su naše dnevne aktivnosti, omogućili nam da se upoznamo sa iskustvima u radu i organizaciji raznih firmi koje su prezentirale svoj način rada i omogućili nam da steknemo nova znanja iz različitih oblasti, otvorili nam prostor za kreativne ideje, motivirali nas na aktivan odnos u životu i razmjeni iskustava, te su tako ostali u nezaboravnoj uspomeni i neizbrisivom sjećanju sa željom da ovakvih susreta u budućnosti bude što više jer su oni inspirativni, omogućavaju susrete koji se pamte i produbljuju i bogate naša životna iskustva u svjetskim okvirima.