Sekcija Civitas – posjeta sajmu knjiga

Dana 18.04.2024. godine, u četvrtak, članovi/ce Civitas sekcije Srednje škole za saobraćaj i komunikacije Sarajevo su zajedno sa profesorom Igorom Smiljanićem prisustvovali sajmu knjiga koji se održao u Skenderiji. Učenici su tokom posjete imali zadatak da pronađu naslove knjiga koji su povezani sa predmetom Građansko obrazovanje/Demokratija i ljudska prava i također su se upoznali sa raznim žanrovima knjiga.

Tema ovogodišnjeg sarajevskog sajma knjiga i učila 2024. je prevođenje i jezik pisca i upoznavanje sa kulturnom baštinom zemalja svijeta, ali i kontekst značaja zaštite autorskih prava i slobode govora i izražavanja, u vremenu savremenih komunikacija i razvoja novih tehnologija.

Učenici koji su prisustvovali posjeti su: Arnel Seferović, Majra Gljiva, Ilhana Bavčić i Mirza Juhić.

Tekst pripremali: Arnel Seferović i Majra Gljiva.