Sajam knjiga

Dana 22.4.2024. godine, učenici I-2B odjeljenja Srednje škole za saobraćaj i komunikacije Sarajevo, zajedno sa prof. Emom Klačar i bibliotekarkom Sadinom Đogić, posjetili su Sajam knjige i učila koji se održava u Skenderiji.
Susret sa novim naslovima knjiga, asortiman koji obuhvata veliki broj izloženih eksponata, bio je jedinstvena prilika da svako nađe ono što želi.
Danas smo tražili posebnu knjigu, posvećenu Danu planete Zemlje, očuvanju i zaštiti prirode i okoliša; danas smo se podsjetili kako se knjigom i lijepim porukama, može izraziti ljubav i poštovanje i spasiti najveće ljudske vrijednosti.
Poslali smo učeničke poruke i želje da će planeta Zemlja ostati uvijek čista, lijepa i zdrava, ako je svako od nas bude ukrašavao lijepim ponašanjem, brigom i očuvanjem prirode. To su djela od neprocjenjive vrijednosti za sve nas.
Danas smo pronašli neke nove knjige: “Svježa voda i cvijeće”, “Voda kao izvor života”, podsjetili se na ljepotu prirode, degustirali domaću, kvalitetnu, izvorsku vodu, a svi zajedno okupljeni oko jednog cilja, a to je promocija kupovine 387 proizvoda pravilne reciklaže, a sve u cilju očuvanja naše jedine planete Zemlje. 🌍
Spasimo planetu Zemlju, nađimo najbolju knjigu, iskažimo potrebu očuvanja zdravlja, ljepote i ljubavi! Moramo čuvati naše vode, čiste izvore i rijeke, jezera i mora, da planeta Zemlja ponovo oživi u svoj svojoj ljepoti, jer to je obaveza svih nas. 💦💦
Na Sajmu knjige smo birali djela savremenih pisaca, stručne literature, beletristike, obogatili naša saznanja, putovali kroz razne književne žanrove, otkrivajući beskrajne mogućnosti koje nam knjiga pruža, ostvarujući divnu komunikaciju knjige sa čitaocima. 📖📖

„PRIRODA JE JEDINA KNJIGA KOJA NA SVIM LISTOVIMA NUDI MNOGO SADRŽAJA“ GOETHE