Balkanski špijun – posjeta Narodnom pozorištu Sarajevo

Dana 09.05.2024. godine, učenici II2B i III2B odjeljenja naše škole, u pratnji prof. Mekić Melise, posjetili su Narodno pozorište u Sarajevu i pogledali višestruko nagrađivanu predstavu “Balkanski špijun u Sarajevu”.

Dramski tekst “Balkanski špijun” djelo je Dušana Kovačevića prema kojem je 80-ih godina prošlog stoljeća snimljen i kultni film, a za scenu i ansambl sarajevskog Narodnog pozorišta adaptirao ga je i režirao reditelj Sulejman Kupusović.

Uzbudljivo veče, sa sjajnom ekipom učenika, podarilo je nezaboravno iskustvo za sve nas.
Gledali smo izvanrednu predstavu koja je očarala svojom energijom, talentom i glumačkim iskustvom aktera, izvođača predstave, te dubokim životnim porukama koje nam je donijela na upečatljiv, ekspresivan način.

Uroniti u svijet umjetnosti znači suočiti se sa različitim emocijama, bili su utisci naših učenika na kraju predstave, te razvijati kreativnost i kritičko mišljenje. Ova avantura ostaje u trajnom sjećanju.