Civitas aktivnosti – Giro di Sarajevo

U utorak 19.12.2017. godine članovi sekcije Civitas su u radnu posjetu primili Emira Hulusića, predstavnika udruženja Giro di Sarajevo. Gospodin Hulusić je članove sekcije informisao

o pitanjima izgradnje biciklističke staze u Kantonu Sarajevo, kao i aktivnostima udruženja.

Gosp. Hulusić je kao pozitivnu stranu  istakao da se izgradnja staza u Kantonu nastavlja, ali i da njena izgradnja čestotečeneplanski i improvizirano. Članove sekcije je posebno interesovala izgradnja staze na prostoru opštine Centar i Novo Sarajevo, kao i planovi vezani za 2018. godinu.

Razgovaralo se i o zakonima vezanim za učešće biciklista u saobraćaju, gdje je gosp. Hulusić istakao da su od strane udruženja Vladi Kantona Sarajevo uputili više prijedloga za dopunu zakona o saobraćaju.

Jedan od prijedloga  koji je usvojen  propisuje da prilikom planiranja, projektovanja i gradnje novih saobraćajnica u Kantonu, obavezno je planirati izgradnju biciklističkih staza.

Vezane vijesti...