Drugo mjesto na općinskom takmičenju “Projekt građanin”

Dana 21.04.2018. godine  je u prostorijama Srednje elektrotehničke škole za energetiku Sarajevo održano općinsko takmičenje CIVITAS programa ”Projekt građanin/ja građanin”.

Srednju školu za saobraćaj i komunikacije predstavljali su učenici: Ivana Bojić, Albina Hasanbegović, Elma Žunić, Melisa Džebo, Anisa Pašalić, Velid Gibanica, Almir Bašić i Elvir Šabanović u pratnji profesora Igora Smiljanića.

U takmičenju su učestvovale sljedeće škole: Treća Gimnazija, Srednja škola za saobraćaj i komunikacije, Srednja škola za okoliš i drvni dizajn, Željeznički školski centar.

Žiri su činila tri profesora  iz drugih škola i po njihovim riječima  imali su težak posao.

Tema sa kojom su predstavili našu školu bila je BICIKLIZAM/AVANTURIZAM,

Učenici/ce naše škole su zauzeli  visoko DRUGO MJESTO.

Kroz Projekt građanin, učenici istražuju problem, izvode alternativne mjere, javnu politiku i akcioni plan, ali prije svega uče cijeniti mišljenje drugih ljudi i cijeniti timski rad.

Mi im čestitamo na osvojenom rezultatu i želimo svu sreću u daljem školovanju!