Deveti sajam stipendija – oktobar 2018

DEVETI SAJAM STIPENDIJA – OKTOBAR 2018 4

Dana 18.10.2018. godine učenici Srednje škole za saobraćaj i komunikacije Sarajevo  posjetili su “Deveti sajam stipendija“ koji se održao u Rektoratu Univerziteta u Sarajevu.

Deveti sajam stipedija je i ove godine organizovala  Služba za međunarodnu saradnju Univerziteta u Sarajevu, a naši učenici/ce  su imali priliku da se upoznaju sa programima stipendiranja i finansijske podrške studiranja u inostranstvu na jednom mjestu.

Važnost ovog susreta prepoznalo je 58 institucija, od čega 12 ambasada i 26 evropskih partnerskih univerziteta i drugih vladinih i nevladinih organizacija. Prisutne su ovom prilikom pozdravili NJ. E. Anders Hagelberg, ambasador Švedske u BiH, NJ. E. Georgios Iliopoulos, ambasador Grčke u BiH, i Sanjeev Manchanda, drugi sekretar Ambasade Indije.

Sajam su posjetili učenici  Elma Žunić, Berin Bešlija, Albina Hasanbegović, Halil Ćubara, Melisa Džebo i Adnan Ljukovac u pratnji profesora Igora Smiljanića.

Vezane vijesti...