Sedmica ljudskih prava

U okviru obilježavanja Sedmice ljudskih prava posvećene 10. decembru – Međunarodnom danu ljudskih prava učenici i učenice trećih razreda Srednje škole za saobraćaj i komunikacije Sarajevo su prisustvovali radionicama koje su za cilj imale naglasiti značaj Univerzalne deklaracije i Ustava BiH u zaštiti ljudskog dostojanstva.
Učenici su upoređivali koji su to članovi iz deklaracije propisani u Ustavu BiH i entitetskim ustavima i kako to ustav štiti naša prava.
Sedmica ljudskih prava je organizovana od strane profesora Alme Ahmethodžić i Igora Smiljanića koji ovim putem žele ukazati na značaj međupredmetnog povezivanja u dostizanju ishoda predviđenih Zajedničkim jezgrom nastavnih planova i programa za društveno – humanističko područje (ZJNPP).
Pored naše škole u obilježavanju sedmice učestvuju i Srednja škola za tekstil, kožu i dizajn Sarajevo, Srednja medicinska škola Sarajevo, Srednja škola za stručno obrazovanje i radno osposobljavanje Sarajevo.

Slične objave