Stručna posjeta JP BH Pošta

Dana 22.02.2022.god naši učenici IV2 odjeljenja, smjer Tehničari PTT saobraćaja-poštanske tehnologije, su u pratnji prof. Kovačević Sanele, dip. ing. saobraćaja i komunikacija, bili u stručnoj posjeti JP BH Pošta – Odjel telegrafskog saobraćaja.Cilj posjete je bio da se teorijsko znanje koje su učenici stekli, upotpuni i proširi sa praktičnim dijelom i dobiju praktična znanja koja će učenicima koristiti u daljem stručnom usavršavanju i nastavku školovanja. Uposlenici JP BH Pošte su našim učenicima prenijeli svoje višegodišnje iskustvo, te praktično pokazali i objasnili tehnološke postupke prijema, otpreme i uručenja telegrama, zaduženje i razduženje poštonoše sa telegramima, kao i sve aktivnosti koje se obavljaju u Odjelu telegrafskog saobraćaja. Učenici su imali prilku da postavljaju pitanja i razgovaraju o svemu što ih je zanimalo. Navedena posjeta se pokazala jako interesantnom i zanimljivom, te se radujemo narednoj posjeti koja je zakazana za 08.03.2022.