Učešće naše Škole na XIII Međunarodnom simpoziju „Interdisciplinarnost logistike i saobraćaja“

Od 27. do 30. septembra 2023. godine u Skoplju, u organizaciji Srednje škole ASUC “Boro Petruševski” iz Skoplja, organiziran je XIII Međunarodni simpozij „Interdisciplinarnost logistike i saobraćaja“. Kao i prethodnih godina i ove godine je naša Škola uzela učešće na ovom Simpoziju. Školu su predstavljali nastavnici Sabahudin Solak, Alija Šoljić i Kemal Jaganjac. Na Simpoziju je prezentirano 28 stručnih i naučnih radova sa učešćem preko 50 gostiju iz zemalja bivše Jugoslavije (Slovenija, Hrvatska, Srbija, Crna Gora, Makedonija i Bosna i Hercegovina). Alija Šoljić i Kemal Jaganjac su kao koautori rada „Špedicija u sajamskim poslovima“ isti prezentirali prvog dana Simpozija. Na Organizacionom i programskom odboru simpozija, dogovoreno je da sljedeće 2024. godine naša Škola bude organizator i domaćin XIV simpozija. Napomenimo da je naša Škola već u dva navrata 2012. (III simpozij) i 2017. (VIII simpozij) organizirala ovaj Simpozij. Datum održavanja Simpozija u Sarajevu biti će naknado određen.