Promocija smjera automehatroničara

U saradnji sa Privrednom komorom KS, nastavnici Bubić Mehmed i Mirza Hamzabegović su 23. novembra 2023. godine održali četvrtu radionicu na temu promocija smjera automehatroničara.
Radionica se održala u prostorijama JU “Srednja škola za saobraćaj i komunikacije” u Sarajevu, gdje se već treću godinu provodi nastavni plan i program za automehatroničara. Kroz dijalog sa rukovodstvom škole, nastavnim kadrom i učenicima, prisutni su bili u prilici dobiti više informacija o ovom sve atraktivnijem zanimanju, kao i o mogućnostima uspostavljanja zajedničke saradnje u pravcu što efikasnijeg osposobljavanja stručnog kadra za potrebe privrede. Nakon održane radionice, svi su posjetili školsku radionicu gdje su mogli vidjeti kako se odvija praktična nastava u školi.