Projekat “Čujte i vidite nas”

U okviru regionalnog projekta “Superškole” koji su pokrenuli Regionalna kancelarija za saradnju mladih na Zapadnom balkanu RYCO i Nemačka organizacija za međunarodnu saradnju GIZ, učenici Tehničke škole Pirot imaju čast da učestvuju, kao jedna od malobrojnih srednjih škola u Srbiji. Projekat pod nazivom “Čujte i vidite nas” u kojem učestvuju učenici Tehničke škole Pirot i Srednje škole za saobraćaj i komunikacije iz Sarajeva, ima za cilj da mladi u regionu kroz druženje, radionice i vršnjačku edukaciju razviju kompetencije za prevazilaženje konflikta, transformaciju mira i asertivnu komunikaciju. Saradnja se realizuje međusobnom posetom sa partnerskom školom u toku koje će učenici upoznati običaje, kulturu i način života svojih vršnjaka u regionu a sve sa ciljem razvijanja interkulturalnog dijaloga i izgradnje održivog i trajnog mira na našim prostorima. Prva razmena počela je 21. maja kada su desetoro učenika naše škole sa svojim profesorima otišla u Sarajevo i tamo će ostati do 27. maja. Druga razmena će se realizovati uzvratnom posetom našoj školi u septembru ove godine. Prvi dan su proveli u upoznavanju predivnog Sarajeva, škole domaćina i druženju sa vršnjacima.